Ez itt falu, az én falum, Innen jöttem és ide térek.” Ady Endre szavaival ajánlom olvasásra ezt a könyvet, melyet a kezében tart, és arra bíztatom a kedves olvasót, kalandozzon végig Pátka elmúlt 820 évén. Mindezek előtt azonban arra kérem, álljon meg egy pillanatra. Az elkövetkező oldalakon végigutazhatunk a történelmen, megismerhetjük milyen gazdag múltja lehet egy ilyen pici közösségnek is mint a miénk. Arra is bíztatom azonban az olvasót, hogy hétvégente ragadjon hátizsákot és ismerje meg személyesen is településünk szépségeit. Hiszen az láthatja meg igazán milyen szép helyen van Pátka község, aki látta már a Boglyasi szőlőhegyről a falu felett felkelő napot nyáron, ahogy lassan előtűnik a két templomtorony a reggeli párából, majd megnézte a Sós-éri dűlő felől, ahogy a nap elköszön minden este a tó felett. Régóta vártuk már, hogy egy helyen összefoglalva láthassuk Pátka község múltját és hosszú út vezetett oda, hogy könyv formájában végül Ön is kezében tarthatja az összegyűjtött anyagot. Köszönettel tartozom ezért minden kedves barátnak, kik önzetlen munkájukkal elősegítették, hogy ma kezünkben tarthatjuk ezt a könyvet, és természetesen köszönettel tartozom a Pátkai Református Egyházközségnek és Országh István lelkész úrnak, aki felkarolta a kezdeményezést.

Nagy Dániel
polgármester

 

A könyv az alábbi linken elérhető: www.patka.hu

 

Elérhetőségek: 

Pátka Község Önkormányzata
8092 Pátka, Vak Bottyán tér 4.
Tel.: 22/580-506
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
web: www.patka.hu