MÓRI BORNAPOK

Kategória:
Natúrparki program
Dátum:
2018-10-04 14:00 - 2018-10-07 23:00
Helyszín:
Mór
A Móri Borvidék legnagyobb, nemzetközi hírű programkavalkádja

1. nap - október 4. csütörtök:

14:00 Gyermek- és ifjúsági rajzkiállítás móri óvodások és középiskolások munkáiból
Megtekinthető a fesztivál időtartama alatt
Helyszín: Székesfehérvári SZC Perczel Mór Szakgimnáziuma Szakközépiskolája és Kollégiuma

15:00 Móri bornapi váltófutó verseny
Előzetes nevezés e-mailen ( Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. ), a móri körzet
általános iskoláinak
Helyszín: Móri SE futópálya

16:00 Boka Gábor bőrmunkái - kiállításmegnyitó
A kiállítás megtekinthető: 2018. november 18-ig, az intézmény nyitvatartási idejében.
Helyszín: Lamberg-kastély

16:30 "Országos II. rangú tematikus bélyegkiállítás" megnyitója
a Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége Tematikus Szakosztálya, a Székesfehérvári Városi Bélyeggyűjtő Kör és a Wekerle Sándor Egyesület közös szervezésében
A kiállítás megtekinthető: október 6-án 13-18 óráig, október 7-én és 8-án 10-18 óráig.
Alkalmi bélyegzés (lásd információ a rendezvény honlapján).

17:00 "Turisták Bárhol" - Csöngedi Péter, Keserű Gergő, Skobrák András, Skobrák Dénes és Tálai Valéria fotókiállításának megnyitója
Megtekinthető: 2018. december 22-ig, az intézmény nyitvatartási idejében.
Helyszín: Lamberg-kastély

18:00 Janikovszky Éva: A lemez két oldala - egyfelvonásos előadás felnőtteknek női hangokra
Előadók: Horváth Lili és Kovács Patrícia

Belépő: 1500.- Ft

Jegyek elővételben kaphatók 2018. szeptember 11-től a Radó Antal Könyvtárban.
Helyszín: Erzsébet téri Művelődési Ház

20:30 Dumaszínház
Életed filmje - Kovács András Péter önálló estje

Vendég: Ráskó Eszter
Belépő: 3300.- Ft

Jegyek elővételben kaphatók online, és szeptember 4-től a Radó Antal Könyvtárban.
Helyszín: Erzsébet téri Művelődési Ház 


2. nap - október 5. péntek: 

10:15 - 11:00 Lepsényi Bálint: Mélységek és magasságok - rendhagyó irodalmi óra  a MIKSZ (Móri Írók, Képzőművészek Szövetsége) egyesület közreműködésével
Helye: Móri Táncsics Mihály Gimnázium

13:00 - 19:00 MŰVÉSZBEJÁRÓ
A Móri Írók, Képzőművészek Szövetsége egyesület művészeti nyitott udvara
.
Kézműves bemutatók, festmények, grafikák, fafaragások, retro kiállítás, zene, irodalom.
Illúziók - térben megjelenített érzéki csalódások.
Helyszín: MIKSZ udvar, Táncsics Mihály u.13.

13:00 Ünnepi testületi ülés
Városi díjak átadása

Közreműködnek a Petőfi Sándor Általános Iskola diákjai
Helyszín: Erzsébet téri Művelődési Ház

13:00 Bornapi tenisz gyerekeknek
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont - salakos teniszpályák

14:00 "NAGY" futás - utcai futóverseny
Útvonal: Kapucinus téri Nagyszínpad - Kossuth u. - Wekerle u. - Polgármesteri Hivatal

16:00 Kováts Judit fotókiállításának megnyitója
Helyszín: Lamberg-kastély parkja

17:00 A fesztivál ünnepi megnyitója
Polgármesteri és testvérvárosi köszöntők

Közreműködnek a helyi általános iskolák művészeti csoportjai
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

18:00 Dolhai Attila fellépése
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

19:00 Szeder koncert
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

19:00 XX. Borkirálynő-választás
Utcabál a Party Service Zenekarral

Helyszín: Fogadó az Öreg Préshez gálasátra

21:00 Kiscsillag koncert
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

21:00 - 05:00 Partyaréna
21:00-22:30 Goodnight Guys
22:30-23:30 Szecsei
23:30-01:30 Ca$htag
01:30-03:00 TomWall
03:00-05:00 Crotter

Belépő: napijegy 2.000 Ft (elővételben 1.500 Ft), két napos bérlet 2.500 Ft
Powered by: Eleven Events
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont parkolója

23:00 Utcabál hajnalig a Tutti zenekarral
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

3. nap - október 6. szombat:

09:00 XIV. Nemzetközi Díszmadár kiállítás
Kísérő program: kaktusz- és bonsai-kiállítás
Megtekinthető: szombaton 9.00-18.00 óráig, vasárnap: 9.00-15.00 óráig
Belépődíj: felnőtt 400 Ft, diák és nyugdíjas: 200 Ft
Helyszín: Radnóti Miklós Általános Iskola tornaterme

09:00 Bornapi Lovasparádé
Helyszín: Hétkúti Lovaspark

09:00 50. Jubileumi "Aranyhordó" Sakkverseny
Helyszín: Móri dr. Zimmermann Ágoston Általános Iskola (nevezés a helyszínen)

09:00 Bornapi teniszkupa - "Nagy István Emlékverseny"
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont - salakos teniszpályák (nevezés:Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. )

09:00 Tollaslabda-verseny
Gyermek és felnőtt kategória
Helyszín: Petőfi Sándor Ált. Iskola tornaterme (nevezés a helyszínen)

09:00 Lövészverseny
Helyszín: Lőtér, Kinizsi utca (nevezés a helyszínen)

09:00 Nagypályás labdarúgó torna
Magyar Színész Válogatott, Magyar Újságíró Válogatott, Olimpikonok és Sztársportolók, Móri Öregfiúk
Helyszín: Móri SE nagypálya

09:00 - 17:00 Íjászbemutató - minden érdeklődő számára - korhatár nélkül
Helyszín: Képző- és Iparművészeti Szabadiskola első udvara

09:00 - 18:00 Népművészeti kirakodóvásár és bemutató
Muzsikál a Vásártér zenekar
Helyszín: Lamberg-kastély udvara

10:00 Nálatok laknak-e állatok? - a Kaláka együttes gyerekkoncertje
Helyszín: Erzsébet téri Művelődési Ház

10:00 Csilletoló verseny
Helyszín: Millennium tér
Információ és jelentkezés: Mór-Pusztavám Bányász Nyugdíjas Szakszervezet, Grell Károly (06/20/585-6799)

10:00 - 18:00 Nyitott műhelyek, képző- és iparművészeti, kézműves vásár, éremverés
Helyszín: Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány udvara

10:00 - 18:00 MŰVÉSZBEJÁRÓ
A Móri Írók, Képzőművészek Szövetsége egyesület művészeti nyitott udvara.
Kézműves bemutatók, festmények, grafikák, fafaragások, retro kiállítás, zene, irodalom.
Illúziók - térben megjelenített érzéki csalódások
Helyszín: MIKSZ udvar, Táncsics Mihály u.13.

10:00 - 17:00 XII. Nemzetközi Fúvószenekari Fesztivál
10.00 Spiellmannzug TV" Deutsche Eiche Hirschfeld zenekar - Németország
10.45 Dychovy Orchester Mesta Galánta/Galánta Városi Fúvószenekar - Galánta
11.30 Orkiestra Miasta Poznanin przy MPK w Poznaniu - Lengyelország
12.15 Pusztavám Község Német Nemzetiségi Fúvószenekar - Pusztavám
13.00 Bicskei Fúvószenekari Egyesület Koncert - Fúvószenekar - Bicske
13.45 Pihalni Orkester Kapele - Szlovénia
14.30 Dychový Orchester a Mažoretky Nová Dubnica - Szlovákia
15.15 Městský Dechový Orchestr Cheb - Csehország
16.00 Móri Ifjúsági Fúvószenekar - Mór

11:00 Megemlékezés az Aradi Vértanúkról
Helyszín: Szabadság téri emlékmű 

16:40 A XII. Nemzetközi Fúvószenekari Fesztivál résztvevőinek közös produkciója
Helyszín: Kapucinus tér

16:45 Fúvószenekarok felvonulása
Útvonal: Kapucinus tér - Gesztenye sor - Dózsa György utca - Kórház utca - Wekerle Sándor Szabadidőközpont

17:00 Borutca borversenyének és a borházak szépségversenyének eredményhirdetése
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

18:00 XII. Nemzetközi Fúvószenekari Fesztivál gálaműsora és díjátadás
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont

18:00 30Y koncert
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

19:00 Utcabál Arany Géza és Vargha Róbert közreműködésével
Helyszín: Fogadó az Öreg Préshez Gálasátra

20:30 Quimby koncert
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad
 

22:00 - 05:00 Partyaréna
22:00-00:30 Stephanie
00:30-02:00 Katapult Dj
02:00-03:00 TomWall
03:00-05:00 Reijo

Belépő: napijegy 2.000 Ft (elővételben 1.500 Ft), két napos bérlet 2.500 Ft
Powered by: Eleven Events
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont parkolója

23:00 Utcabál hajnalig a Viking zenekarral
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

4. nap - október 7. vasárnap:

09:00 Térzene a város különböző pontjain a Fúvószenekari Fesztivál külföldi résztvevőinek közreműködésével
Helyszín: Velegi út, Kert utca, Bányásztelep, Rákóczi utca, Szent István tér, Dr. Zimmermann Ágoston Ált. Iskola

09:00 Bornapi teniszkupa - "Nagy István Emlékverseny"
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont- salakos teniszpályák

09:00 - 15:00 XIV. Nemzetközi Díszmadár kiállítás
Helyszín: Radnóti Miklós Általános Iskola tornaterme

09:00 - 18:00 Népművészeti kirakodóvásár és bemutató
Muzsikál a Vásártér zenekar

Helyszín: Lamberg-kastély udvara

10:00 - 18:00 Nyitott műhelyek, képző- és iparművészeti, kézműves vásár
Helyszín: Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány udvara

10:00 Néptánccsoportok, civil együttesek fellépése, bemutatkozása
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

10:00 Koccintás a Borbarát Hölgyekkel a "Teremtés-kútjánál"
"Ezerjó-fiú" avatás

Érdeklődni és nevezni szeptember 30-ig: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Helyszín: Lamberg-kastély parkja - Kútház

10:30 Polgármesteri fogadás a külföldi fúvószenekarok részére
Helyszín: Polgármesteri Hivatal

11:00 Borrendek felvonulása, vendégek köszöntése, borlovag-avatás
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

13:00 Moderntánc bemutatók
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

15:00 Szüreti felvonulás
Útvonal: Rákóczi u. - Wekerle u. - Szt. István tér - Gesztenye-sor - Kapucinus tér

16:30 Gálaműsor a móri néptáncegyüttesek közreműködésével
- Rozmaring Német Nemzetiségi Táncegyüttes
- Forgatós Táncegyüttes
- Edelweiss Móri Német Nemzetiségi Táncegyüttes
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

16:30 János Vitéz - Utcaszínház gyerekeknek
Boka Gábor és a Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány előadásában
Helyszín: Képző- és Iparművészeti Szabadiskola

18:00 Utcabál a Heimattöne Kapellével
Helyszín: Fogadó az Öreg Préshez Gálasátra

18:30 Hevesi Tamás koncert
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

20:30 Ismerős Arcok koncert
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

22:00 Tűzijáték
Helyszín: Kapucinus tér

22:10 Utcabál a Happening Banddel
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

A szervezők a programváltoztatás jogát fenntartják!

Letölthető műsorfüzet:

http://www.moribornapok.hu/sites/all/files/docs/bornapi_programfuzet_prew.pdf

 
 

Dátum:

  • : 2018-10-04 14:00 - 2018-10-07 23:00

Powered by iCagenda

Programnaptár

H K Sze Cs P Szo V
1
6
Dátum : 2018-10-06
8
9
10
11
15
16
17
22
23
24
26
28
29
30